Zoo Split

I Spit má svojí zoologickou zahradu. Leží na kopci Marjan jen kousek na východ od historického centra města. Zoo tvoří jeden celek společně s přírodovědným muzeem (chorvatsky: Prirodoslovni muzej i zoološki VRT Grada Splita).

Zdejší ZOO je jednou z nejmenších zoologických zahrad na světě a rozkládá se ploše pouhých 0,65 hektarů. Chovají zde kolem 450 kusů zvířat v 55 druzích. Přírodovědecké muzeum bylo založeno roku 1924 a samotná ZOO pak roku 1928.

Ve splitské zoo můžete spatřit vlky, medvědy,divoká prasata, domácí králíky (ve volném výběhu), morčata, pštrosy, poníky, původní ovce a kozy domácí i kamerunské. Volně tu žijí pávy, slepice všech velikostí a barevných rázů. Kolem betonového jezírka uvidíte kachny, husy, labutě, čápy i plameňáky. Žádné vyloženě exotické zvířata zde tedy nečekejte opravdu se jedná jen o malou regionální ZOO.

ZOO je velmi pěkná i když na některých výbězích a vybavení je vidět, že zdejší ZOO nepatří zrovna k těm nejmodernějším. Nicméně o zvířata je dobře postaráno a ty i přes tyto nedokonalosti vypadají spokojená. Stejně tak je ZOO spíše na okraji zájmů návštěvníků i domácích, což je rozhodně škoda.

ZOO si prošla také mnohými problémy, například v roce 2006 se po protestech skupin na ochranu práv zvířat zavázala, že už nebude přijímat nová zvířata a budoucnost ZOO je tak značně nejistá.

Jedna odpověď

  1. Lubomír 25. května 2015 v 10:52 #

    Zajímavé, já byl na návštěvě v Zoo v Brně naposledy http://www.zoobrno.cz/ a byl jsem mile překvapen, jak to tam vytunili za těch pár let, co jsem tam nebyl.

Okomentovat článek

TOPlist