Luxusní pláž Kašjuni (Kasuni)

Pláž Kašjuni nebo také Kasuni patří mezi ty absolutně nejluxusnější, co můžete ve Splitu a blízkém okolí navštívit. Nachází se na nejvzdálenějším výběžku poloostrova Marjan. Táhne se od cípu poloostrova, kde je oceánografický institut a pak směrem k centru. Pláž se vyznačuje především nádherným okolím. Přímo nad ní se nachází vysoké skalní útesy leckdy velmi bizardních tvarů. Tato scenérie je navíc protkána úzkými silnicemi a zajímavý stavbami umístěnými leckdy přímo ve skále.

Na rozdíl od ostatních pláží přímo ve Splitu je také poměrně dlouhá. Má přes kilometr a to se ještě klikatí do zatáčky. I když ne všechny místa jsou zrovna vhodné pro koupání. Hlavně u oceánografického institutu jsou dost velké skály, které znepříjemňují vstup do vody. Směrem na východ se ale skály postupně zmenšují a přechází do regulérní pláže s velmi drobnými oblázky. Na těch už se dá i přímo lehnout, aniž by člověka cokoliv tlačilo.

Pláž Kasuni patří mezi ty nejlepší ve Splitu. Navíc si kolem můžete prohlédnout zajímavé okolí, takže o své nepřijdou ani lidé, kteří nevydrží jen se celý den válet u vody. Z centra Splitu je to na pláž asi 3 kilometry. V podstatě nemůžete zabloudit a stačí jít pořád na západ, protože se sem sbíhají všechny silnice. Nejlepší procházka je ale přeci jen po hlavní ulici kolem moře po Šataliště Ivana Meštroviča.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist