Představujeme město Split

Split je nádherné přístavní město v Chorvatsku. Se svými 220 tisíci obyvateli je největší v Dalmácii a druhé největší v Chorvatsku (s aglomerací má dokonce až 400 tisíc obyvatel). Město má dlouhou a bohatou historii. Bylo založeno už v 3. století našeho letopočtu římským císařem Diokleciánem, který si zde postavil svůj velkolepý palác. Po jeho smrti se sem začali stěhovat i běžní obyvatelé a tak se velkolepí palácový komplex postupně přetvořil v městské centrum. Tento úchvatný architektonický komplex starého Splitu byl také zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Dnešní Split je ale také moderní a živou metropolí. Vede sem Dálnice, je zde velký trajektový přístav i nádraží. Roste zde spousta moderních staveb jako například multifunkční stadion Poljud nebo skleněná kostka univerzitní knihovny. Kromě toho nechybí nádherné pláže a to i v bezprostřední blízkosti a dlouhé řady hotelových komplexů různých tříd. Split je zajímavé město nejenom samo o sobě, ale i vzhledem ke svému okolí, kde můžete strávit skutečně krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Právě tento cestovatelský web by vás chtěl se Splitem seznámit a poskytnout vám zde hezky pohromadě co možná nejvíce dostupných informací a také prostor ke sdílení vašich vlastních zážitků a zkušeností z cesty do Splitu.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist